בדיקה סונית

בדיקות סוניות מאפשרות לנו לקבל מידע על הכלונסאות הנבדקים ביחס לאורכם ולרציפותם, אם קיימים פגמים בכלונסאות, הבדיקה מלמדת על עומקם וחומרתם.

עיקרון הבדיקה:

הבדיקה מבוצעת באמצעות פטיש פלסטי המכה על הכלונס ומשדר גל הנע לתחתית הכלונס. בדרכו חזרה נקלט הגל על ידי גלאי, ומאפשר למכשיר הבדיקה לבצע ניתוח גראפי לגבי עומק הכלונס ורציפותו. הגל המוחזר מושפע משינויים בחתך הרוחב ומהחיכוך לאורך מעטפת הכלונס. ניתן להפריד בפענוח הבדיקה בין שני גורמים אלו, רק אם יהיה מספיק מידע לגבי פרופיל הקרקע וכמות כלונסאות נאותה לבדיקה

המשך קריאה

מרחב מוגן

המרחב המוגן הדירתי, או בשמו המוכר יותר, הממ"ד, מהווה את הפיתרון האולטימטיבי למיגון מפני נשק תלול מסלול (תמ"ס), טילים ארוכי טווח, ומתקפות באמצעות נשק לא קונבנציונאלי (אב"כ).
בשנת 1992, לאחר מלחמת המפרץ, נחקק "חוק הממ"דים" (ע.ע "חוק התגוננות אזרחית"), שהינו נקודת מפנה במדיניות ההגנה על אזרחי המדינה ולפיו בכל דירה או בית חדש שנבנים, קיימת החובה, כמו גם הצורך, לבנות חדר ממוגן אשר יאפשר לדיירים להתמגן בעת מתקפה כאשר זמן ההתרעה אינו מספיק על מנת לאפשר להם להגיע למקלט.

המשך קריאה

ריצוף לבית – סוגי ריצופים שונים

לאחר סיום השלד, ובתחילת שלב הגמר, יש לבחור את הריצוף שעתיד להיות בבית.
ההחלטה לא פשוטה: האם לבחור בריצוף קרמיקה או גרניט פורצלן? אולי בכלל לרצף בשיש, פרקט או טרצו?
מה ההבדל בין סוגי הריצוף השונים ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד?
אז ריכזנו לכם את כל המידע – כדי שההחלטה שלכם תהייה קצת יותר קלה:

המשך קריאה

בדיקות חוזק בטון

בדיקות חוזק הבטון בלחיצה הינן בדיקות שיגרתיות ובסיסיות ביותר והן נערכות מספר פעמים במהלך בניית השלד על אלמנטים שונים: כלונסאות, רצפת מרתף (במידה ויש), רצפת ממ"ד ורצפת קומת קרקע, עמודים וקירות ממ"ד, תקרת ממ"ד ותקרת קומת קרקע. מבדיקת חוזק הבטון בלחיצה ניתן לקבוע את סוג הבטון, והיא נחשבת לבדיקה מהימנה.

המשך קריאה

תקן ישראלי 118 – "בטון, דרישות תפקוד ויצור" – דרגת חשיפה

אנו בדר בניין מקפידים על רמת החשיפה ביציקות הבטון. חשוב שתדעו:

שהתקן הוא מהפכני כיוון שהוא קושר את כמות הצמנט בבטון לדרגת החשיפה של הרכיב הנוצק בבניין , ולא רק לחוזק הבטון . ברוב המקרים כמות הצמנט בבטון תיקבע לפי דרגת החשיפה של הבטון . במילים אחרות, כאשר מזמינים בטון צריך לציין, בנוסף לחוזק הדרוש גם, את דרגת החשיפה של הרכיב בבניין.

המשך קריאה

ביטוח קבלנים

ביטוח קבלנים הינו ביטוח נרחב ומורכב הכולל בתוכו תת ביטוחים למקרים שונים.

כל קבלן/יזם(מזמין העבודה) המבצע עבודה קבלנית או אפילו שיפוץ או תיקון קטן צריך להגן על עצמו מפני כל צרה שלא תבוא. הוא צריך לדאוג לעובדיו ולשלמות גופם, לציוד ולחומרי העבודה, לצד ג', הכל עפ"י סוג העבודה ותנאי השטח.

ישנם תחומים רבים אשר יכולים להיכלל בפוליסת ביטוח קבלנים, בהתאם לסוג העבודה והתנאים האובייקטיביים.

המשך קריאה